:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Jeszcze jedno :)

Anonim, 2013-09-18 10:17:54

: : Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: : Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
:
: Wyłączenie informacji o kolizji w tabeli: Konfiguracja - Rysunek - Parametry - Wpisz w miejscu kolizji [...]
:
: Co do informacji zawartych na odnośniku to polecam wykorzystywanie zmiennych np.: @z jako zagłębienie zamiast konkretnej wartości liczbowej. Może się okazać, że wykorzystując zmienne wystarczy jeden typ opisu dla wszystkich kolizji. Szczegółowy opis dostępnych zmiennych znajduje się w pliku pomocy w rozdziale Edytor kolizji.
:
: : A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: : Rzędna projektowanego terenu
: : Rzędna dna studni
: : Rzędne odpływów i dopływów?
:
: Opis węzła oraz odcinka można zdefiniować na zakładce Podgląd w Panelu (uruchamiany np. klawiszem [F4]). Przykładowe opisy znajdują się na listach rozwijalnych. Oczywiście można dodać swoje posługując się zmiennymi (szczegóły w pliku pomocy, rozdz. Dokumenty skojarzone).
:
: Zastanowię się nad rozróżnianiem przez program opisów dla węzłów ze studzienką i bez niej. Póki co można zdefiniować ogólnie dla węzła.
:
: : I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
:
: To raczej nie wchodzi w grę. Póki co pozostaje ew. korekta w programie CAD.

Dzięki za odpowiedź.

Pzdr

Odpowiedz

Re: Jeszcze jedno :)

Anonim, 2013-09-18 10:56:59

: : : Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: : : Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
: :
: : Wyłączenie informacji o kolizji w tabeli: Konfiguracja - Rysunek - Parametry - Wpisz w miejscu kolizji [...]
: :
: : Co do informacji zawartych na odnośniku to polecam wykorzystywanie zmiennych np.: @z jako zagłębienie zamiast konkretnej wartości liczbowej. Może się okazać, że wykorzystując zmienne wystarczy jeden typ opisu dla wszystkich kolizji. Szczegółowy opis dostępnych zmiennych znajduje się w pliku pomocy w rozdziale Edytor kolizji.
: :
: : : A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: : : Rzędna projektowanego terenu
: : : Rzędna dna studni
: : : Rzędne odpływów i dopływów?
: :
: : Opis węzła oraz odcinka można zdefiniować na zakładce Podgląd w Panelu (uruchamiany np. klawiszem [F4]). Przykładowe opisy znajdują się na listach rozwijalnych. Oczywiście można dodać swoje posługując się zmiennymi (szczegóły w pliku pomocy, rozdz. Dokumenty skojarzone).
: :
: : Zastanowię się nad rozróżnianiem przez program opisów dla węzłów ze studzienką i bez niej. Póki co można zdefiniować ogólnie dla węzła.
: :
: : : I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
: :
: : To raczej nie wchodzi w grę. Póki co pozostaje ew. korekta w programie CAD.
:
: Dzięki za odpowiedź.
:
: Pzdr

A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem t\rzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??

Pzdr

Odpowiedz

Re: Jeszcze jedno :)

wisowski, 2013-09-18 11:24:20

: A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??

Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła:
@_td_rzedna_terenu_proj - @_td_rzedne_dna

Tak jak wcześniej pisałem obecnie można zdefiniować jeden opis węzła (bez względu na to czy jest w nim studnia czy nie). Co do rzędnej dna studni to na razie się nie da. Dam znać jak coś wymyślę w tym względzie.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Jeszcze jedno :)

wisowski, 2013-09-18 20:09:54

: : A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??

W wersji testowej dodałem możliwość ustalenia na rysunku schematu niezależnego szablonu opisu dla węzła oraz dla węzła ze studzienką.

Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła ze studzienką:
@_td_rzedna_terenu_proj/@_ts_rzedna_dna/@_td_rzedne_dna
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Jeszcze jedno :)

Anonim, 2013-09-18 11:46:18

: : A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??
:
: Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła:
: @_td_rzedna_terenu_proj - @_td_rzedne_dna
:
: Tak jak wcześniej pisałem obecnie można zdefiniować jeden opis węzła (bez względu na to czy jest w nim studnia czy nie). Co do rzędnej dna studni to na razie się nie da. Dam znać jak coś wymyślę w tym względzie.
: --
: Pozdrawiam

Dzięki bardzo

Pzdr

Odpowiedz
Polityka prywatności