:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-19 15:08:16

: : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą

Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.

: I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 15:16:39

: : : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
:
: Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
: Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.
:
: : I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.
:
: Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
: Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
: --
: Pozdrawiam

Tak naprawdę i tak w cadzie trzeba te rzędne jakoś rozsuwać więc gdyby była tu taka możliwość kupa czasu dodatkowo zostałaby zaoszczędzona.
Co do czytelności to przecież linie schodzą się w punktach które są zgodne z odległościami trezba tylko spojrzeć na rysunek dobrze :).

A z kolizjami to istotne bo przy gęstym uzbrojeniu rzędne się będą pokrywać jak nic i dopiero będzie szał :).

pzdr

Odpowiedz
Polityka prywatności