:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Forum dyskusyjne, czy tylko lista życzeń?

Marek Świerczyński, 2006-02-01 17:35:08

Jestem użytkownikiem m.in. programu Turbo Cad i uczestniczę w forum dyskusyjnym TC. Tam życzenia co nowego mogło by znaleźć się w programie pojawiają się przed zapowiedziami ukazania się nowej wersji. Natomiast w trakcie użytkowania aktualnej, uczestnicy wymieniają doświadczeniami, albo dzielą sposobami jak najlepszego wykorzystania aktualnej wersji programu. Eksperci w użytkowaniu programu pomagają wykorzystać jego możliwości, które dla mniej doświadczonego użytkownika są "niewidoczne". Nie ma głupich pytań, a forum jest olbrzymią kopalnią wiedzy, co można w danym programie zrobić. Może można by tak spróbować z "Kreślarzem"?
Przykładowo (przepraszam biorę pierwszą z brzegu wiadomość) - życzenie pod adresem autora"nawiertka", można by sprowadzić do pytania - Czy ktoś ma pomysł jak przy obecnych możliwościach programu wrysować nawiertkę. Przykładowo-można w edytorze kolizji umieścić w węźle początkowym kolizję "rura w rurze" i dobierając odpowiednio rzędną dna do rzędnej rurociągu włączanego uzyskać przynajmniej schemat nawiertki-który możemy precyzyjnie opisać, a rysunek szczegółowy i tak musi być pokazany w innej skali, aby coś było widać.
Na forum moglibyśmy poruszać tematy-problemy, ogólnie związane z projektowaniem sieci. Zawsze znajdzie się ktoś, kto przez jakiś temat już "przeszedł" i będzie mu się chciało odpisać. Myślę, że autorzy programu śledzą forum i napewno będzie to też dla informacja czego użytkownicy oczekują i czego im brakuje. A my będziemy mieli okazję się poznać i wymienić doświadczeniami.

Odpowiedz

Re: Forum dyskusyjne, czy tylko lista życzeń?

wisowski grzegorz, 2006-02-03 13:09:56

Witam,

: [...] jak przy obecnych możliwościach programu wrysować nawiertkę. Przykładowo-można w edytorze kolizji umieścić w węźle początkowym kolizję "rura w rurze" i dobierając odpowiednio rzędną dna do rzędnej rurociągu włączanego uzyskać przynajmniej schemat nawiertki-który możemy precyzyjnie opisać, [...]

Muszę przyznać, że opisany sposób uzyskania nawiertki jest bardzo pomysłowy i prosty w zastosowaniu.
Większość uwag użytkowników sprowadza się do powiększenia liczby dostępnych obiektów. Uchylę więc nieco rąbka tajemnicy i zdradzę, że w kolejnej wersji Kreślarza (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) pojawi się dodatkowe narzędzie. Będzie ono umożliwiało tworzenie przez użytkownika własnych obiektów.

: Myślę, że autorzy programu śledzą forum i napewno będzie to też dla nich informacja czego użytkownicy oczekują i czego im brakuje.

Jako autor potwierdzam, że tak jest.
_________
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Forum dyskusyjne, czy tylko lista życzeń?

Marek Świerczyński, 2006-02-06 20:45:49

: Witam,
:
: : [...]
Uchylę więc nieco rąbka tajemnicy i zdradzę, że w kolejnej wersji Kreślarza (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) pojawi się dodatkowe narzędzie. Będzie ono umożliwiało tworzenie przez użytkownika własnych obiektów.

: Jestem bardzo ciekawy jak będzie to narzędzie wygłądało. To będzie "pole do popisu" dla użytkowników i już "widzę jak baza obiektów będzie się rozrastała - będzie się można nimi wymieniać lub udostępniać je na forum.
: Czy można będzie dodawać w przyszłości załączniki do wypowiedzi na forum?
: Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Forum dyskusyjne, czy tylko lista życzeń?

wisowski grzegorz, 2006-02-06 20:52:05

Witam,

: : Czy można będzie dodawać w przyszłości załączniki do wypowiedzi na forum?

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to pojawi się taka możliwość.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności